• rozwiń

Każdy chce być jak "Wilk z Wall Street". Kina pełne bankierów

Zwiastun filmu "Wilk z Wall Street" Odtwórz: Zwiastun filmu "Wilk z Wall Street"
Foto: Paramount Pictures | Video: Paramount Pictures Foto: Jordana Belforta gra Leonardo DiCaprio | Video: Zwiastun filmu "Wilk z Wall Street"

Sale kinowe w całej Europie wypełniają się pracownikami sektora finansowego - pisze Reuters. Bankierzy, maklerzy, inwestorzy - wszyscy chcą zobaczyć najnowszy film Martina Scorsese "Wilk z Wall Street", opowiadający o życiu giełdowego megaoszusta Jordana Belforta.

Nordea, największy bank w Skandynawii, zarezerwował 140 miejsc w jednym z kin w centrum Sztokholmu. Odbywający się tam czwartkowy pokaz "Wilka z Wall Street", na który bilety mogli dostać pracownicy i ważniejsi klienci banku, rozpoczął się krótko po zamknięciu miejscowej giełdy. Chętnych do obejrzenia filmu było tak wielu, że Nordea musiała stworzyć listę oczekujących i dokupić dodatkową pulę biletów.

- To będzie okazja, by nasza załoga spotkała się z klientami - tłumaczy w rozmowie z agencją  Reutera Helena Ostman, rzeczniczka szwedzkiej Nordei.

Prawdziwy wilk

Grupowe wyjście do kina planują też pracownicy Swedbanku. To inicjatywa z przymrużeniem oka, bo prezes banku na nazwisko ma Wolf (ang. Wilk). Bilety na wyjście rozeszły się wśród pracowników w mniej niż 5 minut.

Jeszcze dalej poszła włoska giełda. Zaplanowany na przyszły tydzień pokaz "Wilka" odbędzie się w jej budynku. Dom produkcyjny Leone Firm, który zajmuje się dystrybucją filmu we Włoszech chce w ten sposób uczcić swój niedawny debiut na parkiecie.

Kinowy hit

"Wilk z Wall Street" to fabuła oparta na prawdziwej historii Jordana Belforta - brokera z Wall Street, który zarobił miliony na finansowych malwersacjach, za co w końcu trafił do więzienia. Zanim wpadł przez kilka lat szastał milionami na lewo i prawo, wydając je na dobra luksusowe, narkotyki, prostytutki i alkohol.

Film zdobył już m.in. nominacje do brytyjskich nagród BAFTA za najlepszą reżyserię i rolę męską oraz nominację do Złotego Globu dla najlepszej komedii lub musicalu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane