• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kazachstan będzie rozwijał handel internetowy z Rosją

Kazachstan będzie rozwijał handel internetowy z Rosją
Foto: sxc.hu Foto: kazachstan chce korzystać z pomocy ukraińskiej i rosyjskiej poczty przy rozwijaniu e-commerce

Poczta w Kazachstanie pracuje nad rozwojem handlu internetowego. Zdaniem szefów firmy, Kazachstan to chłonny rynek na tego typu usługi. By zwiększyc dynamikę e-commerce "KazPoczta" chce podjąć współpracę z Rosją i Ukrainą

W Ałmaty zakończył się pierwszy dzień konferencji pt. "Misja handlowa w Kazachstanie". Celem spotkania jest dokonanie przeglądu rynku wymiany na odległość w Kazachstanie, gałęzi handlu elektronicznego oraz rynku reklamy.

Szansa dla e-commerce

Dyrektor generalny AO "KazPoczta", Aschat Bejsenbajew, zauważył, że dzięki potencjałowi tranzytowemu państwa, stosunkowo wysokiemu poziomowi dostępności Internetu, z którego korzysta coraz więcej mieszkańców Kazachstanu (liczba aktywnych użytkowników osiągnęła już 2 mln) oraz rosnącej sile nabywczej ludności, przed krajem rysują się ogromne perspektywy dla rozwoju handlu elektronicznego.

Realizując rządowy Program rozwoju handlu w Republice Kazachstan na lata 2010-2014 narodowy operator pocztowy RK we współpracy ze spółkami akcyjnymi "NIHK Zerde" i "Kazkontent" wdraża przedsięwzięcia służące rozwojowi handlu elektronicznego w państwie.

Pomoc z Rosji

Liczy również na to, iż wkrótce zmaterializuje się koncepcja współpracy w dziedzinie handlu elektronicznego i logistyki z "UkrPocztą" i "Pocztą Rosji". Gienadij Wowk, zastępca dyrektora generalnego "UkrPoczty", cel swojej obecnej wizyty w Ałmaty określił jako rozszerzenie horyzontu współpracy i zawarcie porozumień z "KazPocztą" dotyczących handlu międzynarodowego.

- W KazPoczcie upatrujemy partnera, który pomoże naszym sklepom internetowym wejść na nowe rynki, w tym także na rynek Chin. Istnieje szereg wspólnych problemów, które stoją przed nami - zauważył G. Wowk w czasie konferencji.

Podzielił się również doświadczeniem Ukrainy w rozwoju handlu elektronicznego przytaczając jako przykład stworzony przez "UkrPocztę" serwis "E-dostawa". - To specjalna usługa dla sklepów internetowych, w ramach której dochodzi do ich integracji z naszą stroną. Jest na niej dedykowane konto sklepu, gdzie właściciel może śledzić przesyłki - wyjaśnił Wowk.

W imprezie biorą udział przedstawiciele Narodowego Banku Republiki Kazachstan (RK), Ministerstwa Gospodarki i Planowania Budżetowego oraz największe przedsiębiorstwa zajmujące się handlem elektronicznym. Podczas pierwszego dnia obrad przedyskutowano nowe możliwości rozwoju handlu internetowego w Kazachstanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane