• rozwiń

Katowice wzywają na pomoc IBM

Katowice wzywają na pomoc IBM
Foto: sxc.hu Foto: Katowice wzywają na pomoc IBM

Katowice, jako pierwsze miasto w Polsce, mają zostać członkiem ekskluzywnego klubu Inteligentnych Miast (Smarter Cities), do którego należą m.in. Moskwa, San Francisco czy Katmandu. Z Katowicami swoją wiedzą podzieli się też bezpłatnie kadra zarządzająca IBM - informuje "Puls Biznesu".

Cały program ruszy na początku maja i trwać będzie trzy miesiące. Najpierw pracownicy światowego giganta zidentyfikują kluczowe problemy Katowic i całej Metropolii Silesia, a potem doradzi w strategicznych dziedzinach rozwoju.

Prace te kontynuować będzie drugi zespół, który przyjedzie do Polski w lipcu. Prezydent Katowic Piotr Uszok nazywa zaś program IBM "wyjątkową inicjatywą".

"Bo Polska to rynek wzrostu"

"W czasie trwania misji pracownicy IBM będą współpracować z administracją publiczną (urzędnikami), jak i przedstawicielami biznesu, instytucji edukacyjnych i i organizacji pozarządowych" - pisze firma w komunikacie. Rzeczniczka IBM Polska Katarzyna Janik dodaje w rozmowie z gazetą: - Wybraliśmy Katowice, bo Polska jest dla nas rynkiem wzrostu, a Katowice to duże, szybko rozwijające się miasto.

IBM pomagał już w kilkunastu miastach świata. M.in. dzięki menedżerom tego koncernu Rosyjskie Koleje wdrożyły "inteligentny" system transportu, Sztokholm wprowadził system opłat, który ograniczył ruch i zanieczyszczenia o 18 proc., a w Dublinie wprowadzone monitorowanie wody poprawiło jej jakość. (PAP

//kdj/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane