• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Katarski inwestor nie zamierza się wycofać

Katarski inwestor nie zamierza się wycofać
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: 2307DEJONGE.avi

Sprzedaż polskich stoczni w Gdyni i Szczecinie nie jest zagrożona - katarski inwestor nie wycofa się z transakcji - zapewnił w wywiadzie, udzielonym wyłącznie TVN CNBC Biznes, prezes reprezentującej go spółki Polskie Stocznie, Jan de Jonge. Inwestor chce jedynie odsunięcia terminu zapłaty za majątek do 17 sierpnia.

- Jestem pewien, że rezultat będzie pozytywny. Trzeba jednak brać pod uwagę, że cały proces przebiegał pod presją czasu, co bardzo rzadko dzieje się w normalnych warunkach biznesowych. Te ścisłe ramy czasowe wyznaczyła Komisja Europejska, ale pośpiech wiązał się też z zobowiązaniami politycznymi, wymogami polskiego prawa. O tym wszystkim oczywiście wiedzieliśmy, ale byliśmy przekonani, że dotrzymamy tych terminów, co w praktyce nam się nie udało. Oczywiście bardzo tego żałuję, ale lepiej dobrze przejść przez ten proces niż popełnić błędy i później mieć kłopoty z rewitalizacją stoczni, ze względu na wady prawne, których nie udało nam się odkryć - mówi TVN CNBC Biznes prezes spółki Polskie Stocznie Jan de Jonge.

Katarski inwestor w stoczniach chce przeprowadzić dodatkowy audyt, by wykluczyć wady prawne. Skłoniło go do tego między innymi Szczecińskie Stowarzyszenie Obrony Stoczni, które napisało w wysłanym do niego liście, że stocznia, której majątek kupuje, powstała bezprawnie i była pralnią brudnych pieniędzy.

Minister Aleksander Grad nazwał pismo stowarzyszenia "jawnym sabotażem" i liczy na zbadanie go "pod każdym kątem". - List wywołał duże zamieszanie, mimo że audyt prawny i analizy były wcześniej zrealizowane. Nasz inwestor na życzenie banków, które są gwarantami transakcji, poprosił o dodatkową analizę prawną i czas na to, by on i instytucje finansowe mogły się z tym zapoznać - mówił minister.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane