• rozwiń

Kasacja OFE jeszcze nie przesądzona

Kasacja OFE jeszcze nie przesądzona
Foto: TVN CNBC Foto: Członek Rady Gospodarczej przy premierze Dariusz Filar

W poniedziałek Rada Gospodarcza przy premierze zajmie się nowymi rządowymi pomysłami zmian w systemie emerytalnym. Według jednego z jej przedstawicieli profesora Dariusza Filara, Rada jest podzielona i nie wiadomo jeszcze co rekomenduje premierowi.

Przypomnijmy, że od środy zgłaszane są dwa nowe pomysły rozmontowywania reformy. Jeden z nich to zawieszenie na dwa lata transferu składek do OFE. Miałoby to dać dziurawym finansom państwa ponad 20 mld zł rocznie.

Drugi to wprowadzenie dobrowolności II filara emerytalnego. Każdy mógłby zdecydować, czy część jego składki trafia do OFE, a druga do ZUS, czy tez cała składka idzie do ZUS.

- Nie sądzę, żeby takie rozwiązanie jednoznaczne i jednomyślne, popierane przez Radę już w tej chwili istniało. Rada odbyła pięć bardzo intensywnych spotkań na temat OFE - powiedział TVN CNBC profesor Filar.

- Żadnej jednoznacznej rekomendacji ze strony Rady Gospodarczej w tej chwili nie ma - dodał.

Profesor Filar przyznał, że skłaniałby się poprzeć inne pomysły: obcięcia na rzecz ZUS wielkości składki emerytalnej, jaka trafia do OFE lub podniesienie składki rentowej.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane