• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Karuzela stanowisk w TVP się rozkręca

Karuzela stanowisk w TVP się rozkręca
Foto: TVN24 Foto: W TVP trwają wielkie zmiany

W mediach publicznych na dobre trwa zmiana kadr. Po niespełna trzech tygodniach szefowania Agencji Informacji TVP Jacek Karnowski został szefem telewizyjnych "Wiadomości". AI pokieruje Jerzy Krzysztof Czerwiecki. Pełniącą obowiązki dyrektora TVP Warszawa została natomiast Aleksandra Zawłocka.

Nowe władze mediów publicznych wymieniają ludzi na kluczowych stanowiskach w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu i co kilka dni informują o nominacjach.

- Patrzę z przerażeniem na to co dzieje się w TVP i czekam kiedy media publiczne przestaną być mediami partyjnymi - podsumowuje kadrową karuzelę w publicznej telewizji cytowany przez "Wirtualne Media" Mariusz Jeliński, przedstawiciel Związku Zawodowego Dziennikarzy Radia i TV.

Zmiany na Woronicza

Zmian jest jednak więcej. - Dotychczasowy szef Agencji Informacji TVP Jacek Karnowski będzie nowym szefem telewizyjnych "Wiadomości" - poinformowała TVP. Na czele AI stanie na razie Krzysztof Czerwiecki. Nowy p.o. dyrektora Agencji Informacji TVP to - jak podaje biuro prasowe stacji - dziennikarz radiowy i telewizyjny z trzydziestoletnim stażem, menedżer, twórca i redaktor naczelny prywatnej stacji telewizyjnej.

Patrzę z przerażeniem na to co dzieje się w TVP i czekam kiedy media publiczne przestaną być mediami partyjnymi

jeliński o karuzeli

Ostatnio pracował na stanowisku wicedyrektora ds. ekonomiczno-produkcyjnych TVP w Łodzi. Czerwiecki był w przeszłości m.in. rzecznikiem prasowym Ministerstwa Kultury i Sztuki, twórcą i redaktorem naczelnym prywatnej stacji telewizyjnej TNL Lublin, wiceprezesem ds. programowych Polskiego Radia w Rzeszowie. W latach 2000 - 2006 był wicedyrektorem ds. programowych OTV Lublin.

Z kolei od poniedziałku, 19 października br., p.o. dyrektora warszawskiego ośrodka TVP jest Aleksandra Zawłocka. Była już dyrektorem TVP Warszawa w latach 2006-2008. W grudniu ub.r. została odwołana z tego stanowiska przez Piotra Farfała, który pod koniec roku staną na czele zarządu TVP.

Tego samego dnia z pracy zwolniony został Krzysztof Juszczak, dotychczasowy szef "Teleexpressu".

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane