• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Karuzela kadrowa w Polkomtelu

Karuzela kadrowa w Polkomtelu
Foto: Fotorzepa/Rafał Guz Foto: Piotr Gaweł i Mirosław Bielicki usunięci z Polkomtela

Mirosław Bielicki i Piotr Gaweł nie są już członkami zarządu Polkomtela - dowiedział się portal tvn24.pl. Informację potwierdził nam Piotr Gaweł.

Mirosław Bielicki był wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. operacyjnych. Z Polkomtelem był związany od 1998 roku, kiedy to objął stanowisko dyrektora departamentu infrastruktury informatycznej. Dwa lata później awansował na stanowisko zastępcy dyrektora IT ds. nowych produktów. Rok później objął fotel dyrektora ds. operacyjnych i infrastruktury IT. W 2002 roku Rada Nadzorcza wybrała go na V-ce Prezesa Zarządu.

Natomiast Piotr Gaweł pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora ds. marketingu i zarządzania relacjami z klientem. Pracował m.in. jako dyrektor Biura Reklamy Telewizji Polskiej S.A. Był członkiem Rady Nadzorczej TVP S.A., a następnie przewodniczył Radzie Poczty Polskiej. W 2004 roku ponownie związał się z Telewizją Publiczną, gdzie został członkiem zarządu ds. marketingu i reklamy Telewizji Polskiej S.A. Rok temu Rada Nadzorcza Polkomtela powołała go na stanowisko członka zarządu.

Na razie nie są znane przyczyny odwołania obu członków zarządu. Nie znane są także nazwiska ich następców. Nieoficjalnie mówi się, że na decyzję o odwołaniu Gawła i Bielickiego miał wpływ nowy prezes Adam Glapiński. W lipcu zastąpił on na tym stanowisku Jarosława Bauca.

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy prasa donosiła o możliwej wymianie czterech członków zarządu. Na liście byli odwołani właśnie: Mirosław Bielicki, Piotr Gaweł oraz wspomniany wyżej Jarosław Bauc a także zasiadający jeszcze w zarządzie Jacek Kuźnieców, który pełnił funkcję dyrektora ds. sprzedaży. Media spekulowały, że do zmian w zarządzie miałoby dojść z powodów politycznych, a nie merytorycznych.

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Polkomtel S.A. powołano dziś członków Rady Nadzorczej w osobach: Iana Graya, rekomendowanego przez Vodafone Americas Inc, oraz Henrika Scheinemanna, rekomendowanego przez TDC Mobile International A/S. Nowi członkowie zastąpili Davida Jonesa oraz Carstena Dyrupa Revsbecha.

Spółka jest drugim co do wielkości i najszybciej rozwijającym się ostatnio operatorem komórkowym w Polsce.

Marta Płoskońska

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane