• rozwiń

Karty idą na przemiał

Karty idą na przemiał
Foto: TVN24 Foto: Tylko w I kwartale banki zlikwidowały 613 tys. kart kredytowych

Ubywa kart kredytowych. W I kwartale zlikwidowano 613 tysięcy kart kredytowych, czyli niemal połowę wydanych w całym 2009 roku – podaje Narodowy Bank Polski w najnowszym raporcie o kartach płatniczych.

Z 10.860 tysięcy kart kredytowych na koniec zeszłego roku w portfelach Polaków pozostało już 10.250 tysięcy. Liczba wszystkich kart płatniczych skurczyła się z 33.200 tysięcy do 32.800 tysięcy.

To pierwsza taka sytuacja w historii karcianego rynku, do tej pory nieustannie pnącego się w górę. Banki zaczęły robić porządki z kartami kredytowymi w obawie przed coraz bardziej zdesperowanymi klientami z kłopotami. W trudnej sytuacji finansowej mogli oni wspomóc się właśnie kredytem na karcie.

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych wyniosło na koniec ubiegłego roku prawie 15 miliardów złotych - wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. Zadłużenie to wzrosło o 18,3 proc. w porównaniu do grudnia 2008 roku.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane