• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kartoflane krążki za półtora miliarda dolarów

Kartoflane krążki za półtora miliarda dolarów
Foto: Pringles Foto: Chipsy Pringles są pakowane w charakterystyczne kartonowe tuby

To niby tylko kartoflane chipsy. Nie wiadomo tylko, czy to charakterystyczna tekturowa tuba, w jakiej są sprzedawane, czy może wyjątkowa odmiana ziemniaków, z których są robione, czy jeszcze coś innego sprawia, że dla wielu konsumentów są jedyne w swoim rodzaju: Pringles. Teraz okazało się, że są warte półtora miliarda dolarów.

Dotąd marka należała do światowego potentata Procter & Gamble, ale niezbyt tam pasowała: koncern specjalizuje się w kosmetykach i środkach higieny osobistej. We wtorek P&G podał, że sprzedaje ją innemu amerykańskiemu koncernowi, Diamond Foods Inc.

Dokładniej mówiąc, Procter & Gamble wnosi markę Pringles do nowej wspólnej spółki, obejmując w niej 57 procent udziałów, Diamond Foods Inc. obejmie resztę - a nowa firma ma stać się potentatem na rynku przekąsek. Nowa firma ma też przejąć zadłużenie Pringles w wysokości 850 milionów dolarów.

Diamond dotąd produkował własne chipsy ziemniaczane Kettle, sprzedawane także w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego wytwarzał popcorn do mikrofalówek Pop Secret, orzeszki Emerald i inne przekąski z orzechów.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane