• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Karteczka "reklamacji nie przyjmujemy" nie ma prawa stać w sklepie

Karteczka "reklamacji nie przyjmujemy" 
nie ma prawa stać w sklepie
Foto: TVN 24 Foto: zakupy

Jak się nie dać naciągnąć przed Świętami? We "Wstajesz i weekend" radził Łukasz Kijek z redkacji biznesowej TVN24. Jak wyjaśnił, w sklepie możemy mieć problemy ze zwrotem towaru, ale nie można nam odmowić reklamacji.

Kijek radził, jak postępować w przypadku, gdy chcemy zwrócić towar np. nabyty pod wpływem impulsu w przedświątecznej gorączce zakupowej.

Wyjaśnił, że tradycyjny sklep, w którym możemy sobie dokładnie obejrzeć towar, ma prawo nie uwzględniać zwrotów, nie ma jednak prawa, by odmawiać klientowi reklamacji.

- Karteczka "reklamacji nie przyjmujemy" nie ma prawa stać w sklepie. Jeśli sprzedano nam coś, co się popsuło, mamy prawo dochodzić reklamacji - powiedział Kijek.

- W przypadku rzeczy takich, jak ubrania, buty średnio są to dwa lata, w przypadku żywności trzy dni - dodał.

Zaznaczył jednocześnie, że w lepszej sytuacji jest klient sklepu internetowego, który zgodnie z prawem może zwrócić zakupiony towar w ciągu dziesięciu dni od odebrania przesyłki, bez podania przyczyny.

Kijek radził też, by kupując np. sprzęt elektroniczny w sieci, sprawdzić jego stan w obecności kuriera, który dostarczył przesyłkę. Jeśli nie mamy potwierdzenia, iż towar doszedł uszkodzony, możemy mieć bowiem kłopot ze zwrotem.

Kredytowa pułapka

Jedną ze świątecznych pułapek są - jak powiedział Kijek - tzw. kredyty chwilówki, którym ulegamy pod presją, że trzeba mieć wspaniałe święta.

- Za nie zawsze zapłacimy więcej, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) to nawet kilka tysięcy procent - powiedział Kiljek. - Łatwo wpaść w pętlę zadłużenia, bo jeden kredyt generuje drugi - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane