• rozwiń

Temat: Gospodarka

Karpiński: cena za akcje Ciechu nie jest zła

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński uważa, że cena 31 zł zaproponowana przez KI Chemistry w wezwaniu na akcje Ciechu "nie jest zła".

KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments podwyższył w czwartek cenę w wezwaniu na Ciech do 31 zł za akcję z 29,5 zł poprzednio. - Analizujemy, mamy jeszcze czas. Cena jest znana, chyba nie jest źle - powiedział minister Karpiński.

Duże przejęcie

Od 25 marca trwają zapisy w wezwaniu na akcje Ciech, ogłoszonym przez KI Chemistry. Zapisy zakończą się 30 maja. KI Chemistry chce kupić 66 proc. akcji Ciechu.

Skarb Państwa ma 38,72 proc. akcji spółki. Wśród dużych inwestorów w akcjonariacie znajdują się też OFE PZU Złota Jesień (9,2 proc. akcji) i ING OFE (8,54 proc. akcji).

Będzie drożej?

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński na początku maja sygnalizował, że KI Chemistry powinien uwzględniać w swoim wezwaniu tendencję wzrostową na akcjach Ciechu. Kilka dni później wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił, że resort czeka na ewentualne ruchy inwestora. Również rynek oczekiwał podniesienia ceny przez wzywającego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane