• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Karkosik piątym operatorem komórkowym?

Karkosik piątym operatorem komórkowym?
Foto: TVN24 Foto: Roman Karkosik może zostać właścicielem nowego polskiego operatora komórkowego

Już wkrótce na rynku może pojawić się nowy operator sieci komórkowej. Największe szanse wydaje się mieć spółka kontrolowana przez znanego inwestora giełdowego Romana Karkosika - donosi "Gazeta Wyborcza"

Do końca września ma rozstrzygnąć się przetarg na wolną częstotliwość nadawania.

Do trzeciego przetargu na dwie wolne częstotliwość 1800 MHz stanęły, poza trzema głównymi operatorami: Centertelem, Polkomtelem i Polską Telefonią Cyfrową, trzy mniejsze spółki: Centernet, Tolpis i Inquam Broadband GmbH.

Żadna z tych ostatnich nie ma infrastruktury na świadczenie usług telefonii komórkowej, a Tolpis i Inquam są w Polsce praktycznie nieznane. W grze zostają więc praktycznie trzej giganci i właśnie Centernet, spółka zależna od giełdowego NFI Midas, który kontroluje Roman Karkosik. Spółka wbrew pozorom ma spore szanse na wygraną jednego z kanałów 1800 MHz.

Liczy się konkurencja

- W przypadku tego przetargu cena nie jest najważniejsza. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska najwyżej punktuje to, czy przyszły operator zwiększy konkurencję na rynku - mówi Magdalena Borowik, analityk rynku telekomunikacyjnego IDG Polska. Dodaje, ze Karkosik dał się poznać jako roztropny inwestor i biznesmen.

Jej prognozy mogą się potwierdzić. Centernet postawiło już bowiem pierwsze kroki na rynku komórkowym. W Wielkiej Brytanii jest już operatorem wirtualnym -"Advantage" skierowanym do biznesu, a przed końcem roku zamierza uruchomić markę skierowaną do młodzieży - "Extreme-Mob". I właśnie ta ostatnia marka miałyby zamieszać na komórkowym rynku w Polsce. Gdyby spółka wygrała przetarg, to ściągnęłaby "Extreme-Mob" do Polski jako operatora wirtualnego, a potem przekształciłaby go w sieć infrastrukturalną.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane