• rozwiń

Kara z kosmosu? UOKiK napomina UPC

Kara z kosmosu? UOKiK napomina UPC
Foto: TVN 24 Foto: UOKIK

Operator telewizji UPC Polska pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zdaniem Urzędu, UPC zastrzegło sobie karę 5 tys. zł za udostępnienie internetu, czy podłączenie większej liczby komputerów i telewizorów niż określono w umowie. Według Urzędu "kara była zbyt wysoka i nie odzwierciedlała szkody, jaką mogła ponieść spółka w związku z działaniami konsumentów". UPC Polska zobowiązało się do zmiany postanowienia.

Jak informuje UOKiK, postępowanie przeciwko UPC Polska zostało wszczęte w październiku 2013 roku. "Wątpliwości wzbudziła klauzula w cenniku dostępu do telewizji, internetu i telefonu: Kara za udostępnienie

usługi internetowej, DTV, telefonicznej poza lokalem, nielegalne korzystanie z sieci, podłączenie większej liczby komputerów niż określono w Parametrach Technicznych - 5 tys. zł." - pisze UOKiK.

Zdaniem Urzędu, kara jest rażąco wygórowana i ustalona arbitralnie – nie odpowiada rzeczywistej szkodzie, jaką mógłby ponieść przedsiębiorca.

Będą zmiany

UPC Polska zobowiązała się do zmiany postanowienia w ciągu trzech miesięcy od dnia uprawomocnienia się decyzji.

Nowa, zmieniona klauzula w umowach UPC Polska będzie określać, że kara będzie odpowiadać wysokości miesięcznego abonamentu za każdą osobę lub podmiot, którym bezprawnie udostępniono usługi UPC Polska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane