• rozwiń

Kara dla RWE Polska za dawanie do podpisu umów in blanco utrzymana

Kara dla RWE Polska za dawanie do podpisu umów in blanco utrzymana
Foto: sxc.hu Foto: UOKiK stwierdził, że RWE Polska stosowała nieuczciwą praktykę rynkową

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) podzielił stanowisko UOKiK i utrzymał nałożoną na RWE Polska karę w wysokości ponad 1,9 mln zł za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Urząd w toku postępowania ustalił, że sprzedawca energii elektrycznej przedkładał do podpisu nieuzupełnione w istotnej części kontrakty - tzw. in blanco.

Postępowanie UOKiK wykazało, że RWE wprowadzał konsumentów w błąd. Klient, który chciał skorzystać z oferty spółki podpisywał umowę, która nie była kompletna i dawała przedsiębiorcy możliwość uzupełnienia pustych miejsc po jej podpisaniu. Informacje o grupie taryfowej, mocy umownej, okresie rozliczeniowym, czasie obowiązywania umowy uzupełniała spółka.

Po podpisaniu kontraktu

Klient o tym, ile ostatecznie będzie płacił za prąd dowiadywał się po podpisaniu kontraktu. Tymczasem to przed jego zawarciem powinien mieć rzetelne informacje o usłudze.

UOKiK za stosowanie nieuczciwej praktyki rynkowej nałożył na RWE Polska karę finansową w wysokości 1 928 144 zł. SOKiK podzielił stanowisko urzędu i karę utrzymał. Wyrok nie jest prawomocny, firmie przysługuje apelacja.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane