• rozwiń

Kapsuła, która wyniesie astronautów w kosmos. Od Boeinga

Boeing zbuduje kapsułę, która wyniesie astronautów w kosmos. Firma od lat współpracuje z NASA przy wielu misjach kosmicznych, m.in. dostarczyła materiały potrzebne do budowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz produkowała kabiny pojazdów kosmicznych podczas programów Mercury, Gemini i Apollo.

Konstrukcja kapsuły będzie pozbawiona spawów, co uczyni ją lekką i wytrzymałą. Wewnątrz zmieści się nawet siedmiu astronautów.

- Boeing od zarania bierze udział w załogowych misjach kosmicznych. To ważna część naszej pracy. To kolejna wielka szansa dla Boeinga i NASA. Barierą są koszty budowy. To zupełnie inny model biznesowy niż projektowanie nowego samolotu cywilnego czy wojskowego. Tam można liczyć na wiele zamówień. A tutaj na dwa loty rocznie - podkreśla John Mulholland, menadżer programu kosmicznego Beoinga.

I dodaje, że obecnie kapsułą może polecieć maksymalnie pięciu astronautów. W przyszłości będzie siedmiu. - Mamy duże doświadczenie w produkcji kapsuł zdobyte w ramach programów: Mercury, Gemini i Apollo. Kapsuła była oczywistym wyborem - zaznacza.

Kapsułę pomaga projektować Chris Ferguson, który był pilotem podczas ostatniej misji amerykańskiego wahadłowca.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane