• rozwiń

Kapitał oligarchów płynie do Hongkongu, rekordowe zużycie prądu. Oglądaj TVN24 BiŚ

Co dziś w TVN24 Biznes i Świat? Odtwórz: Co dziś w TVN24 Biznes i Świat?
Foto: chensiyuan, CC BY-SA 3.0 | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Rosyjski kapitał ucieka do Hongkongu | Video: Co dziś w TVN24 Biznes i Świat?

Rosjanie uciekający z kapitałem do Szwajcarii i HongKongu, ukraińskie sankcje na rosyjskie firmy i rekordowe zużycie prądu w Polsce - to najważniejsze tematy, którym w TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się dziś bliżej.

Jak donosi francuski tygodnik "Le Point", Rosja omija częściowo sankcje dzięki Szwajcarii. Przez Genewę przechodzi 75 proc. eksportu rosyjskiej ropy i 60 proc. eksportu zbóż. Drugim lubianym przez oligarchów miejscem do przechowywania oszczędności jest HongKong.

Z kolei Ukraina w najbliższych dniach wprowadzi sankcje gospodarcze przeciwko działającym na jej rynku spółkom z kapitałem rosyjskim. Przyjrzymy się, jaki będzie to miało wpływ na rosyjską gospodarkę.
Sprawdzimy także, czy Polsce grożą tzw. blackouty. Z powodu upałów zużycie energii elektrycznej jest na rekordowym poziomie. Czy polskie elektrownie będą w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na prąd?

Zawieszenie broni

Będziemy także śledzić rozwój wydarzeń na Bliskich Wschodzie. Trwa bowiem 72-godzinny rozejm w Strefie Gazy. Z propozycją rozejmu wystąpił Egipt, który pośredniczył w rozmowach między stronami konfliktu. Równocześnie z ogłoszeniem rozejmu izraelskie siły zbrojne oświadczyły, że zakończyły operację niszczenia przygranicznych tuneli w Strefie Gazy. - Był to główny cel prowadzonej od 17 lipca ofensywy lądowej - poinformowały dwie izraelskie rozgłośnie radiowe. Armia państwa izraelskiego w trakcie działań na obszarach przygranicznych miała zlokalizować i zniszczyć co najmniej 32 tunele i dziesiątki szybów, które były wykorzystywane przez radykałów do m.in. transportu broni i ataków na państwo żydowskie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane