• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kanał La Manche odblokowany

Kanał La Manche odblokowany
Foto: Reuters Foto: Ani wpłynąć, ani wypłynąć - francuski kuter blokuje port

Po dwóch dniach protestów francuscy rybacy po południu odblokowali porty w Boulogne-sur-Mer, Calais i Dunkierce. Rząd obiecał im pomoc w wysokości 4 milionów euro.

Rybacy domagają się zwiększenia kwot połowów soli i dorsza.

- Prowadzimy dalej nasz protest, żeby pokazać, że jesteśmy zmobilizowani, lecz zmienimy rodzaj naszej akcji - oświadczył po walnym zgromadzeniu rybaków w Boulogne-sur-Mer Bruno Dachicourt, przedstawiciel CFTC, jednego z głównych związków w branży.

Dodał, że statki zniosły blokadę w ostatnim z portów - Boulogne-sur-Mer. Rybacy będą natomiast kontynuować blokadę zakładów przetwórstwa rybnego w tym głównym francuskim porcie rybackim.

Przewoźnicy i turyści odetchnęli

Połączenia promowe między Francją i Wielką Brytanią wznowiono już w czwartek rano, gdy tymczasowo zniesiono blokady w Calais i Dunkierce.

Wcześniej francuski minister rolnictwa i rybołówstwa Michel Barnier zapewnił, że w drodze wymiany z innymi państwami próbuje uzyskać zwiększenie dla swego kraju kwot połowowych.
- Jestem w trakcie uzyskiwania w nadchodzących dniach dodatkowych kwot, nie od Komisji Europejskiej, która je już rozdysponowała, ale od innych krajów, które chcą je z nami wymienić - powiedział minister.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane