• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kanada bez wiz ...dla Czechów i Łotyszy

Kanada bez wiz ...dla Czechów i Łotyszy
Foto: TVN24.pl Foto: Kanada znosi wizy dla kolejnych krajów UE

Obywatele już tylko sześciu krajów członkowskich UE, w tym Polski, wciąż muszą ubiegać się o wizy wjazdowe do Kanady. Dziś Kanadyjczycy wprowadzili ruch bezwizowy dla Czechów i Łotyszy.

Kanadyjskie ministerstwo ds. obywatelstwa i imigracji poinformowało, że bada obecnie możliwość zniesienia wiz wobec pozostałych krajów członkowskich Unii Europejskiej - Polski, Bułgarii, Litwy, Rumunii, Węgier i Słowacji.

Inne nowe kraje członkowskie: Cypr, Malta, Estonia i Słowenia już wcześniej dołączyły do krajów starej piętnastki, których mieszkańcy cieszą się ruchem bezwizowym z Kanadą.

We wrześniu tego roku Komisja Europejska ostrzegła Kanadę, że powinna znieść wizy dla wszystkich krajów UE, w przeciwnym razie na zasadzie wzajemności grożą jej "odpowiednie kroki" ze strony Unii.

Kanada i Czechy zawiesiły dwustronnie obowiązek wizowy w 1996 roku, jednak rok później Ottawa nałożyła go z powrotem, gdyż chciała zahamować napływ czeskich Romów.

Zniesienie wiz zostanie z pewnością entuzjastycznie przywitane przez łotewskich fanów hokeja, którzy będą chcieli wesprzeć swą drużynę w mistrzostwach świata w Halifaksie w maju 2008 roku.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane