• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kammel & partnerka - jest śledztwo

Kammel & partnerka - jest śledztwo
Foto: TVN24 Foto: Katarzyna Niezgoda i Tomasz Kammel - partnerzy i w życiu, i w interesach

Będzie śledztwo w sprawie byłej wiceprezes banków BPH i PEKAO S.A. Katarzyny Niezgody - potwierdza prokuratura. - Prokurator sporządza teraz plan śledztwa - ujawnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Paragraf, z którego może odpowiadać Niezgoda, mówi o karze do 10 lat więzienia.

Rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk potwierdził wczesniejsze informacje medialne o wszczęciu śledztwa. - Sporządzamy jest plan śledztwa - dodał.

Według jego informacji, podstawą postępowania będzie art. 296 kodeksu karnego, który przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia za wyrządzenie spółce "szkody majątkowej w wielkich rozmiarach".

Art. 296 K.k. stanowi, że kto, obowiązany do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą jednostki organizacyjnej - przez nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązku - wyrządza jej szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Lata miłości - i interesów

Katarzynę Niezgodę zwolniono w kwietniu br. z funkcji wiceprezesa Banku Pekao SA. Wcześniej była ona wiceprezesem banku BPH SA, skąd do Pekao przeszło w ramach połączenia obu instytucji.

Jej dymisja nastąpiła po ujawnieniu, że spółka Sparrow powiązana z jej życiowym partnerem, telewizyjnym prezenterem Tomaszem Kammelem, zdominowała niemal wszystkie szkolenia personalne w obu bankach, a zlecenia często dostawała bez przetargów. Według doniesień mediów, Kammel był współzałożycielem i udziałowcem Sparrow do połowy 2007 r.

Jak podawał "Puls Biznesu", w uzasadnieniu decyzji z czerwca o wszczęciu śledztwa, podano, iż na współpracy z zewnętrznymi firmami szkoleniowymi (głównie spółką Sparrow) oba banki mogły ponieść szkodę w wysokości ok. 16 mln zł.

Nieprawidłowości w banku Pekao ujawnił wewnętrzny audyt, po którym Niezgoda straciła stanowisko. Doniesienie banku było też podstawą decyzji o wszczęciu śledztwa prokuratury. Czynności w postępowaniu sprawdzającym wykonywała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane