• rozwiń

Kammel & partnerka kosztowali 16 milionów

Bank Pekao SA mógł stracić na współpracy z firmami szkoleniowymi nawet 16 mln zł - wynika z materiałów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które otrzymała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. W najbliższym czasie prokuratura zdecyduje, czy wszcząć śledztwo - donosi "Rzeczpospolita".

Dziennik przypomina doniesienia z kwietnia, że ówczesna wiceprezes banku Katarzyna Niezgoda odpowiadająca za sprawy personalne dawała intratne zlecenia spółce Sparrow, której współzałożycielem i udziałowcem do połowy 2007 r. był jej partner, prezenter telewizyjny Tomasz Kammel.

"Rz" przypomina, że nieprawidłowości w banku ujawnił wewnętrzny audyt, po którym Niezgoda straciła stanowisko. Później nie uzyskała absolutorium na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy banku.

Według gazety, wnioski z audytu pokrywają się z analizą ABW. Agencja twierdzi, że część zleceń na szkolenia firma Sparrow otrzymywała bez przetargu oraz, że przejęła niemal wszystkie zlecenia na szkolenia pracowników Pekao SA eliminując z nich trenerów bankowych.

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane