• rozwiń
  • WIG20 2225.88 -0.36%
  • WIG30 2525.01 -0.26%
  • WIG 58710.88 -0.07%
  • sWIG80 11622.41 +0.44%
  • mWIG40 3767.94 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:22

Dostosuj

Kalifornia skarży Toyotę

Kalifornia skarży Toyotę
Foto: IFCAR Foto: Wpływają pierwsze zawiadomienia, że naprawy Toyoty okazały się bezskuteczne

Prokuratorzy z Kalifornii oskarżają koncern Toyota o sprzedaż setek tysięcy aut, o których wiedziano, że są wadliwe - donosi BBC. Chodzi o przypadki blokady pedału gazu i problemy z hamulcami. Sam koncern twierdzi, że nie otrzymał jeszcze zawiadomienia o procesie, dlatego odmawia komentowania sprawy.

Wysocy urzędnicy z Orange County w południowej Kaliforni twierdzą, że Toyota wiedziała w wadiwych pedałach gazu w kilku modelach, ale nie poinformowała o tym swoich klientów.

- Będziemy w imieniu mieszkańców Orange County dochodzić w sądzie tego, że Toyota sprzedawała samochody wiedząc, iż ukryty defekt może powodować gwałtowne i niekontrolowane przyspieszenie - poinformował prokurator obwodu Orange County, Tony Rackauckas.

Główna siedziba Toyoty w USA znajduje się własnie na terenie Kaliforni - to dlatego koncern skarżą prokuratorzy z tego stanu. To będzie pierwszy taki proces w obronie praw konsumentów.

Oprócz pedału przyspieszenia, wielu klientów zaczęło też zgłaszać zażalenia na hamulce w ich toyotach. Firma na całym świecie wycofała 8,5 miliona aut do darmowej naprawy, najwięcej z nich własnie w Stanach Zjednoczonych. Są już jednak pierwsze sygnały, że naprawy okazały się bezskuteczne.

mon/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane