• rozwiń

Kałasznikow kontra polscy piraci

Kałasznikow kontra polscy piraci
Foto: TVN24 Foto: Kałasznikow szuka piratów w Polsce

Polska na celowniku Rosjan. Rosyjski producent najsłynniejszych na świecie karabinów Kałasznikow mówi o 300 mln dol. strat związanych z produkcją i sprzedażą tej broni w innych krajach bez licencji, w tym w Polsce.

W naszym kraju, Chinach i Bułgarii, ma być produkowana broń bez zezwolenia wynalazcy.

95 proc. wszystkich rosyjskich karabinów wytwarza się w rosyjskich zakładach produkcji broni Izmasz. Produktem flagowym jest karabin AK, unowocześniona wersja AK-47.

90 proc. produkcji zakładu przeznaczone jest na eksport. Tylko Wenezuela zakupiła ostatnio od Rosjan 100 tys. Kałasznikowów. Władimir Putin planuje rozwinąć produkcję zbrojeniową i eksport broni, który ma przyczynić się do uniezależnienia Rosji od dochodów z eksportu gazu i ropy.

Pierwsza o tej sprawie kilka miesięcy temu napisała "Niezawisimaja Gazieta". Wicepremier Rosji Siergiej Iwanow już na początku roku zasugerował, że w Polsce jest nielegalnie produkowana broń rosyjskiej konstrukcji. Powiedział wtedy, że piractwo ma miejsce w "niektórych krajach bloku wschodniego".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane