• rozwiń

Kaktusy, orchidee i staw. Pasażerowie uznali lotnisko w Singapurze za najlepsze na świecie

Kaktusy, orchidee i staw. Pasażerowie uznali lotnisko w Singapurze za najlepsze na świecie
Foto: Lip Jin Lee/flickr.com/(CC BY-NC 2.0) Foto: Singapurskie lotnisko Changi Airport otrzymało prestiżowe wyróżnienie już drugi rok z rzędu

Drugi rok z rzędu Changi Airport w Singapurze zostało uznane za najlepsze lotnisko na świecie - tak wynika z badania firmy Skytrax, które objęło ponad 400 portów na całym świecie. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce nie ma ani jednego lotniska ze Stanów Zjednoczonych.

W badaniu firmy Skytrax prowadzącej badania jakości obsługi linii lotniczych i lotnisk wzięło udział 410 portów lotniczych z całego świata. Pasażerowie, którzy wybierali najlepsze z nich, odpowiadali na blisko 40 pytań dotyczących wydajności odprawy, dostępności, zakupów, bezpieczeństwa i jakości obsługi.

Więcej niż lotnisko

Najwięcej pozytywnych wskazań dostało singapurskie lotnisko Changi Airport, które otrzymało prestiżowe wyróżnienie już drugi rok z rzędu. Pasażerowie podkreślili, że port lotniczy ma wiele udogodnień wśród, których są m.in. ogrody kaktusów i orchidei oraz staw.

- Changi Airport w Singapurze udowadnia, że jest czymś więcej niż lotniskiem - mówi Edward Plaisted, prezes Skytrax. - Lotnisko oferuje niezwykłe doświadczenie podróży i z każdym rokiem ulepsza swoje standardy jakości, dzięki którym może być znów nazywanym najlepszym ma świecie - dodaje Plaisted.

Bawarska gościnność

Na drugim miejscu uplasowało się południowokoreańskie lotnisko Incheon International. Port lotniczy z Seulu jest według szefa Skytrax miejscem, które może być wzorem tego, jak powinni być obsługiwani i traktowani klienci. Na podium znalazł się również port lotniczy w Monachium, który - jak twierdzą pasażerowie - jest znany ze "bawarskiej gościnności".

Czwarte miejsce pasażerowie przepytani przez Skytrax przyznali międzynarodowemu portowi lotniczemu w Hongkongu. Klienci uznali, że jest to miejsce, gdzie oferuje się najlepszy posiłek. Pasażerowie lecący przez ten port nie powinni bać się też o swój bagaż, bo zostanie on potraktowany "po królewsku". Skytrax podkreślił, że władze portu lotniczego są konsekwentne w swoich działaniach, przez co lotnisko co roku zajmuje wysokie pozycje w rankingu.

- Lotnisko pokazuje lokalne życie i kulturę. Jest przeznaczone zarówno dla pasażerów krajowych, jak i międzynarodowych, a to jest bardzo pozytywnie odbierane przez badanych - mówi prezes Skytrax.

Na piątym miejscu uplasował się Międzynarodowy Port lotniczy Amsterdam-Schiphol, który znany jest z doskonałego połączenia z Amsterdamem i bogatej siatki połączeń.

Szóste miejsce przypadło portowi Tokio-Haneda, które jest położone na sztucznej wyspie na wybrzeżu Zatoki Tokijskiej w stolicy Japonii. Na siódmym miejscu w rankingu Skytrax jest port lotniczy Beijing Capital International, a ósmym lotnisko w szwajcarskim Zurychu.

Bez USA

Dziewiątą pozycję na liście najlepszych lotnisk zajmuje kanadyjski port lotniczy w Vancouver, który jako jedyny reprezentuje Amerykę Północną. Pierwszą dziesiątkę zamyka londyńskie Heathrow. Co ciekawe największe lotnisko w Wielkiej Brytanii zostało uznane za miejsce, gdzie możemy zrobić najlepsze zakupy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane