• rozwiń
  • WIG20 2102.84 +1.88%
  • WIG30 2406.53 +1.73%
  • WIG 56009.43 +1.42%
  • sWIG80 11607.22 +0.31%
  • mWIG40 3776.15 +0.53%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:57

Dostosuj

Kaczyński: Nie jest prawdą, że jest koniec epoki węgla

Kaczyński: Nie jest prawdą, że jest koniec epoki węgla
Foto: PAP/Andrzej Grygiel Foto: Kaczyński uważa, że Śląsk może być jedną z lokomotyw polskiego rozwoju

- Śląsk może być jedną z lokomotyw polskiego rozwoju. (...) Nie jest prawdą, że jest koniec epoki węgla, w żadnym wypadku nie jest to prawda - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Czerwionki-Leszczyn koło Rybnika. Złożył też kwiaty przed tablicą pamiątkową upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

Kaczyński, mówiąc że nie jest prawdą, iż jest koniec epoki węgla, podkreślił, że trzeba dążyć do tego, żeby Śląsk mógł wykorzystać to, co jest jego zasobem", a to ma oznaczać powrót do programu rozwoju przemysłu węglowego.

Według Kaczyńskiego trzeba też wykorzystać kulturę śląska i zaplecze intelektualne uczelni śląskich.

Jeżdżę (...) od wczoraj po Śląsku, zresztą byłem tu dziesiątki razy i niestety, mówię to z bólem - zmian jest za mało. Wiele miejsc, choćby Bytom, wygląda ciągle tak jak to wyglądało przedtem, a w niektórych miejscach nawet pewne rzeczy zaczęły się już walić. Paręnaście lat temu wyglądały lepiej

Jarosław Kaczyński

"Musi nastąpić wielkie odblokowanie"

Zdaniem prezesa PiS na Śląsku "bardzo wiele trzeba zmienić". - Jeżdżę (...) od wczoraj po Śląsku, zresztą byłem tu dziesiątki razy i niestety, mówię to z bólem - zmian jest za mało. Wiele miejsc, choćby Bytom, wygląda ciągle tak jak to wyglądało przedtem, a w niektórych miejscach nawet pewne rzeczy zaczęły się już walić. Paręnaście lat temu wyglądały lepiej - powiedział Kaczyński.

Kaczyński uważa, że "Ślązacy są w stanie dać sobie radę", tylko musi nastąpić "wielkie odblokowanie" w skali całego kraju. - Śląsk może być jedną z lokomotyw polskiego rozwoju - zakończył.

"Trzeba tworzyć szeroki front"

W trakcie spotkania z mieszkańcami Czerwionki-Leszczyn, w którym wzięło udział ok. 150 osób nawoływał także do organizowania się, zwłaszcza przed momentem "decydującym jakim będą wybory". Powiedział, że należy stworzyć "szeroki front, front patriotyczny" związany z tradycyjnymi wartościami, który byłby jednocześnie frontem nowoczesnym.

Zapowiedział także, że jeśli PiS powróci do władzy to również "będzie prowadzona świadoma polityka historyczna" tak, aby "umacniał się polski Śląsk".

Po spotkaniu z mieszkańcami Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przed tablicą pamiątkową upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

W piątek prezes PiS był w Częstochowie i Sosnowcu, w sobotę - w Mysłowicach i Katowicach, w niedzielę planuje jeszcze spotkanie w Bielsku-Białej.

mac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane