• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Już wkrótce TVN tylko cyfrowy

Już wkrótce TVN tylko cyfrowy
Foto: TVN24 Foto: TVN tylko cyfrowy

Pomiędzy 15 a 20 grudnia kanały telewizyjne grupy TVN przejdą na satelitarne nadawanie cyfrowe. Większość telewidzów nie powinna mieć problemów z odbiorem, ale jest grupa odbiorców, która może dostęp do TVN-u stracić. - Przygotowaliśmy dla nich nową ofertę, dzięki której nadal będą mogli nas za darmo oglądać - zapewnia Tomasz Berezowski, dyrektor Departamentu Technologii TVN SA.

- W tej chwili nadajemy i cyfrowo, i analogowo - tłumaczył w TVN24 Berezowski - ale jeszcze przed świętami kończymy nadawanie analogowe. Cyfrowe jest o wiele bardziej wydajne.

Zmiany nie odczują ci, którzy odbierają programy TVN przez platformę cyfrową, kablówki i anteny naziemne starego typu. - Problem mogą mieć jedynie ci, którzy odbierają przez talerze satelitarne podłączone do odbiorników starego typu. Dziś takich gospodarstw odbierających TVN jest ok 200 tys. - powiedział Berezowski.

Dla takich widzów istnieje jednak alternatywa. - Spółka ITI, poprzez spółkę Cyfrowy Dom wyszła im na przeciw i stworzyła coś takiego jak telewizja na kartę. To tak jak z komórką na kartę - nie ma abonamentu, nie musimy podpisywać umowy na jakiś długi, określony czas. Bezpłatnie oglądamy kiedy chcemy. Oprócz TVN, będzie tak można oglądać TVN7, TVP1, TVP2 oraz kanał religia.tv - zaznaczył Berezowski.

Te pięć kanałów tworzy pakiet podstawowy, który jest bezpłatny. - Jeśli zechcemy, możemy uiścić niewielką dopłatę i odbierać kilkanaście dodatkowych programów, w tym TVN24 - dodał.

Oferta będzie dostępna w dwóch formach. Możemy kupić albo samą kartę, którą wkładamy do odbiornika satelitarnego albo zestaw: karta i odbiornik satelitarny. Sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio 49 i 199 zł. Nowa oferta będzie dostępna w tysiącu punktów sprzedaży w całej Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ O TELEWIZJI NA KARTĘ

bgr//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane