• rozwiń
  • WIG20 2152.91 +0.20%
  • WIG30 2437.30 +0.23%
  • WIG 56712.42 +0.12%
  • sWIG80 11453.88 -0.21%
  • mWIG40 3610.56 -0.08%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:51

Dostosuj

Już wkrótce nowelizacja budżetu?

Już wkrótce nowelizacja budżetu?
Foto: TVN24 Foto: Budżet do poprawki?

Kryzys zrewidował założenia ustawy budżetowej na obecny rok. Dlatego - jak zapowiada szef klubu PO Zbigniew Chlebowski - na przełomie kwietnia i maja jego partia planuje bardzo szczegółową analizę budżetu. Chlebowski nie wykluczył też nowelizacji ustawy.

- Nie ma jakiś nadzwyczajnych przesłanek, które pozwoliłyby stwierdzić, że deficyt będzie zdecydowanie większy od planowanego - powiedział Chlebowski.

W obronie deficytu

Rząd zaplanował na ten rok deficyt budżetowy w wysokości 18,2 mld zł. We wtorek doradca prezydenta Adam Glapiński przyznał, że deficyt na takim poziomie jest nierealny i będzie zdecydowanie większy. Nie cichną też głosy, że założony w ustawie poziom średniorocznego wzrostu PKB na poziomie 3,7 proc. jest nierealny. Ministerstwo Finansów sugerowało już wcześniej, że może zmienić prognozę na 1,7 proc.

Chlebowski, pytany, czy deficyt może przekroczyć 3 proc. PKB, powiedział: "na pewno nie". - Nie chcemy, żeby Polska znowu została objęta procedurą nadmiernego deficytu; to by osłabiało polskie rynki finansowe - powiedział szef klubu Platformy. Jego zdaniem, rynki te mogłaby uspokoić decyzja o wejściu do strefy ERM2. Zapowiedział też, iż w tej sprawie planowane jest "niebawem" spotkanie premiera z RPP. Przewodniczący ocenił, że kurs centralny, którym powinien zostać przyjęty przy wejściu do ERM2, to 4 złote.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane