• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Już wiadomo dla kogo sztuka cenniejsza jest niż złoto

Już wiadomo dla kogo sztuka cenniejsza jest niż złoto
Foto: TVN24 Foto: Laureaci nagród konkursu "Sztuka cenniejsza niż złoto"

Konkurs "Sztuka cenniejsza niż złoto" rozstrzygnięty. W kategorii "Partnerstwo Arts&Business nagrodę otrzymało Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Konkurs organizowany jest przez Fundację COMMITMENT TO EUROPE oraz Narodowy Bank Polski.

Podczas czwartkowej uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim w Warszawie, zostały rozdane nagrody w pięciu kategoriach. - Dzisiejsze wydarzenie dowodzi, że wiele firm mimo trudnych czasów, traktuje współpracę z kulturą i sztuką jako inwestycję długoterminową, a nie koszty bieżącej działalności, które należy ograniczyć - powiedziała Kamila Kujawska-Krakowiak, prezes Fundacji współorganizującej konkurs.

Pięć spośród 23

Konkurs skierowany jest do branży finansowej. Ma na celu wyróżnienie partnerskiej współpracy sztuki i biznesu. Zdaniem organizatorów nagrody są odpowiedzią na rynkową rzeczywistość, która pokazuje, że te dwie dziedziny coraz częściej efektywnie ze sobą współpracują.

Do rywalizacji zakwalifikowano zgłoszenia 23 instytucji finansowych, które zaprezentowały 32 projekty.

Tegoroczni laureaci głównej nagrody otrzymali ją za promocję młodych artystów na rynku sztuki. Statuetki były przyznawane jeszcze w czterech innych kategoriach.

Nagroda prezesa Narodowego Banku Polskiego - SPONSOR KULTURY 2009 - trafiła w ręce Banku BPH S.A. m.in. za wspieranie ambitnych przedsięwzięć kulturalnych. WYDARZENIEM ROKU został uznany spektakl "Upiór w Operze" w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Sponsorem przedstawienia był Allianz Życie Polska S.A. Za PROKULTURALNĄ POLITYKĘ WEWNĘTRZNĄ wyróżniony został LUKAS Bank S.A. Natomiast za INICJOWANIE DZIAŁAŃ PROKULTURALNYCH nagrodzony został ING Bank Śląski S.A.

ktom//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane