• rozwiń

JSW szykuje emisję obligacji. Na zakup kopalni

JSW szykuje emisję obligacji. Na zakup kopalni
Foto: jsw.pl Foto: W kwietniu JSW podpisała z Kompanią Węglową przedwstępną umowę kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za 1,49 mld zł

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała umowę programu emisji obligacji w kwocie 700 mln zł oraz 163,75 mln USD. Środki z emisji zostaną przeznaczone na kupno od Kompanii Węglowej kopalni Knurów-Szczygłowice - podała JSW w komunikacie.

Umowa została podpisana z PKO BP, ING BSK, BGK oraz PZU Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych BIS 1.

Termin wykupu obligacji w ramach emitowanej transzy w złotych wynosi od 29 do 77 miesięcy, natomiast w ramach transzy emitowanej w USD wynosi od 22 do 77 miesięcy od ich daty emisji.

W połowie lipca walne JSW zdecydowało w sprawie ustanowienia programu emisji obligacji o wartości do 1,175 mld zł i 390 mln USD. Spółka zakładała wówczas, że do pierwszego ciągnienia dojdzie wraz z zamknięciem transakcji przejęcia kopalni Knurów-Szczygłowice, czyli z końcem lipca.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane