• rozwiń
  • WIG20 2190.93 +0.71%
  • WIG30 2523.74 +0.95%
  • WIG 56772.23 +0.81%
  • sWIG80 11473.97 -0.67%
  • mWIG40 3941.03 +1.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

JP Morgan pozwany za pomoc Madoffowi

JP Morgan pozwany za pomoc Madoffowi
Foto: Reuters Foto: Bernard Madoff odsiaduje już karę 150 lat więzienia

Szefowie JP Morgan oskarżeni w sprawie Bernarda Madoffa. Prawnik, który stara się odzyskać pieniądze poszkodowanych klientów piramidy finansowej, uważa, że JP Morgan przemilczał swoje podejrzenia dotyczące funduszu Madoffa, a nawet współpracował z twórcą piramidy.

Prawnik Irving Picard uważa, że JP Morgan wręcz współpracował z Madoffem i pomagał mu w oszustwach. Domaga się też od banku sumy 6,4 miliardów dolarów na rzecz ofiar piramidy. Bank nie zgadza się z zarzutami i twierdzi, że są one bezpodstawne.

Według reprezentanta klientów Bernarda Madoffa, JP Morgan wiedziało o jego oszustwach, ale nie upubliczniało ich, bo chciało chronić swoje dobre relacje z malwersantem. O tym, że bank wiedział o oszustwach, mają o tym świadczyć e-maile wysyłane przez pracowników JP Morgan.

W jednym z nich, bankowiec odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem miał napisać o rozmowie, którą odbył z jednym ze swoich firmowych kolegów. Miał się w niej usłyszeć, że nad Madoffem zbierają się czarne chmury, a jego fundusz może być częścią piramidy finansowej.

72-letni obecnie Bernard Madoff odsiaduje obecnie wyrok 150 lat więzienia. Został skazany za zorganizowanie działającej przez dziesięciolecia piramidy finansowej, w której sprzeniewierzył sumę rzędu 65 miliardów dolarów. Prowadzony przez niego fundusz inwestycyjny okazał się klasyczną piramidą finansową - stosunkowo wysokie zyski wypłacane inwestorom pochodziły z wpłat kolejnych klientów.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane