• rozwiń

Jeszcze więcej dla Polski w nowym budżecie UE

W proponowanym przez Komisję Europejską projekcie 7-letniego budżetu Unii dla Polski przewidziano więcej niż 80 mld euro - zdradził unijny komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski. Nie ujawnił jednak dokładnej kwoty.

Lewandowski dementował medialne doniesienia, według których Polska ma dostać z nowego budżetu 80 mld euro. - To jest niedaleko prawdy, ale będzie tych miliardów więcej. Będzie ich więcej w propozycji, którą ogłosiliśmy dwa dni temu - zaznaczył w Polsat News.

Nowy 7-letni budżet UE według propozycji KE ma wynieść 972,2 mld euro. Komisja proponuje utrzymać na porównywalnym do obecnego poziomie fundusze na politykę rolną i spójności, ale zmienić je tak, by odblokować środki na inne cele polityki UE. W obecnej siedmioletniej perspektywie na lata 2007-13 budżet UE wynosi 925 mld euro.

Środki przeznaczone na politykę spójności mają wynieść według propozycji KE 376 mld euro, z czego Polska miałaby otrzymać około 80 mld euro.

Unijny komisarz nazwał projekt budżetu wyważonym. - Budżet nie rośnie, a jednocześnie są w nim dobre wiadomości i dla zachodu i dla wschodu - mówił. Dodał, że teraz rozpoczną się negocjacje. Jego zdaniem niemal na pewno nie skończą się one za polskiej prezydencji, bardziej realny jest termin końca 2012 r.

bgr/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane