• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Jeszcze tylko dwa dni na wysłanie PIT-11

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Pracodawcy mają jeszcze tylko dwa dni na wysłanie podatnikom i urzędom skarbowym wypełnionych formularzy PIT-11 za 2013 rok. Termin mija w piątek 28 lutego.

Rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż podkreśla, że zawarte w dokumencie PIT-11 informacje o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy są niezbędne do rozliczenia się z urzędem skarbowym dla najliczniejszej grupy podatników, głównie pracowników i zleceniobiorców. Według ministerstwa druk ten należy do najczęściej wystawianych informacji podatkowych.

Można przez internet

- Warto podkreślić, że coraz częściej PIT-11 wysyłany jest elektronicznie. Do 31 stycznia 77 proc. wszystkich wysłanych informacji to informacje wysłane przez internet - mówi Dróżdż.

Dodała, że PIT-11 może zostać dostarczony podatnikowi osobiście, listem lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, np. e-mailem. Musi jednak zawierać wszystkie niezbędne elementy określone przepisami prawa.

Gdzie składać?

Resort finansów poinformował, że PIT-11 składa się do urzędu skarbowego właściwego według miejsca zamieszkania podatnika. Jeżeli podatnik mieszkał w ciągu roku w kilku miejscach, właściwy jest urząd według miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia roku, za który sporządzana jest informacja PIT-11.

- Pracodawca, który sporządził prawidłowo informację PIT-11 i przesłał ją listem poleconym na adres zamieszkania znany z dokumentów kadrowych nie ponosi żadnej odpowiedzialności, gdy PIT-11 nie zostanie odebrany i wróci do siedziby firmy - zaznaczyła rzeczniczka.

Dróżdż przypomniała, że do końca lutego płatnicy, którzy zostali przez pracowników zobowiązani do rozliczenia za nich podatku za 2013 r. (informację o tym podatnicy mieli złożyć do 10 stycznia), powinni złożyć deklaracje PIT-40.

Ministerstwo finansów uruchomiło stronę internetową, która ma pomóc w rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane