• rozwiń
  • WIG20 2102.27 +1.85%
  • WIG30 2406.61 +1.73%
  • WIG 56043.46 +1.48%
  • sWIG80 11597.84 +0.23%
  • mWIG40 3778.81 +0.60%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:34

Dostosuj

"Jesteśmy na dnie. Drugiego nie będzie"

"Jesteśmy na dnie. Drugiego nie będzie"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Warren Buffet jest optymistą

- Czekają nas niespotykane straty na rynku kart kredytowych i nieruchomości komercyjnych, ale sytuacja jest o wiele lepsza niż przed rokiem - powiedział najsłynniejszy inwestor świata Warren Buffet.

Rok po upadku amerykańskiego banku Lehman Brthers, który to moment uznaje się za początek największego kryzysu gospodarczego od lat trzydziestych ubiegłego wieku, wszyscy zadają sobie pytanie: co dalej?

Przeważające część ekonomistów, na podstawie sygnałów docierających z gospodarki, uważa, że najgorsze jest za nami. Topnieje też liczba tych, którzy mówią, że czeka nas drugie dno tego kryzysu.

"U", a nie "W"

Zdaniem Warrena Buffeta, twórcy i szefa funduszu Berkshire Hathaway obecny kryzys ma kształt litery "U", a nie "W", a gospodarka właśnie odbiła się od dna.

- Czekają nas niespotykane straty na rynku kart kredytowych i nieruchomości komercyjnych, ale sytuacja jest o wiele lepsza niż przed rokiem - uważa Buffet. Według niego banki pozbyły się części toksycznych aktywów i podniosły kapitał, co minimalizuje ryzyko ich upadku.

- Jeśli pojawią się jakieś zewnętrzne, straszne wydarzenia, jak ataki z 11-go września, ożywienie zostanie przerwane i kryzys znów się zacznie. Ale jeśli chodzi o problemy jakie zidentyfikowaliśmy i nad jakimi pracujemy - wiele jeszcze nadejdzie, ale punkt krytyczny już minął - uważa Buffet.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane