• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Jesteśmy lepsi tylko od Bułgarii

Jesteśmy lepsi tylko od Bułgarii
Foto: TVN24 Foto: Polska w Unii Europejskiej wyprzedziła tylko Bułgarię

Światowe Forum Ekonomicznego nie zostawia Polsce złudzeń - jesteśmy w ogonie państw pod względem wykorzystania nowych technologii. W Unii Europejskiej wyprzedzamy tylko Bułgarię - donosi "Rzeczpospolita".

Polska spadła z 58. na 62. miejsce w dorocznym rankingu Global Information Technology 2007 – 2008 opracowanym przez Światowe Forum Ekonomiczne.

Zdaniem analityków forum główną przyczyną spadku pozycji Polski drugi rok z rzędu jest niewystarczająca rola instytucji państwowych w tworzeniu warunków do wykorzystania IT w gospodarce, a zwłaszcza zaniedbania administracyjne.

Jeżeli wziąć pod uwagę samo wykorzystanie technologii w administracji, to znaleźliśmy się na 103. miejscu wśród wszystkich 130 ujętych w zestawieniu państw.

Główną przyczyną spadku pozycji Polski drugi rok z rzędu jest niewystarczająca rola instytucji państwowych w tworzeniu warunków do wykorzystania IT w gospodarce, a zwłaszcza zaniedbania administracyjne

Główną przyczyną spadku pozycji Polski drugi rok z rzędu jest niewystarczająca rola instytucji państwowych w tworzeniu warunków do wykorzystania IT w gospodarce, a zwłaszcza zaniedbania administracyjne

Ale nawet to nie tłumaczy - jak pisze "Rzeczpospolita" - dlaczego ocena Polski w raporcie Światowego Forum Ekonomicznego pogorszyła się, mimo że rynek IT w naszym kraju szybko rośnie. Tym bardziej, że w ubiegłym roku wzrost ten na tle świata był wyjątkowy, bo sięgnął blisko 25 proc. Obecnie wartość rynku szacuje się na 23 mld zł.

Analitycy Światowego Forum Ekonomicznego twierdzą jednak, że gwałtowny rozwój polskiego rynku napędzają głównie wydatki firm i konsumentów na podstawową infrastrukturę: komputery i Internet. Z kolei inwestycje informatyczne w sektorze publicznym pozostają najczęściej w sferze planów.

mwr/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane