• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jest zgoda UOKiK na współpracę Ery z Orange

Jest zgoda UOKiK na współpracę Ery z Orange
Foto: TVN24 Foto: Era dogadała się z Orange

PTC, operator sieci Era i Heyah oraz PTK Centertel, operator sieci Orange uzyskały zgodę UOKiK na założenie spółki joint-venture, która będzie zarządzała sieciami obu operatorów.

W drugiej połowie grudnia 2010 r. obie firmy podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie wzajemnego korzystania z mobilnej infrastruktury sieciowej oraz pasm częstotliwości. Skierowały również do UOKiK stosowny wniosek o zgodę na założenie spółki joint-venture odpowiedzialnej za budowanie, zarządzanie i utrzymanie sieci w ramach planowanej współpracy.

PTC oraz PTK Centertel planują obecnie rozpocząć negocjacje w celu szczegółowego ustalenia warunków współpracy oraz powołania spółki, a także określenia zasad jej funkcjonowania. Zakres współpracy spółek ograniczy się wyłącznie do kwestii technicznych i nie będzie dotyczył ich innej działalności na rynku telekomunikacyjnym.

Korzyść dla wszystkich

- Cieszymy się z dzisiejszej decyzji Urzędu. Jest ona bardzo ważna dla obu naszych firm i przełomowa dla całego rynku telekomunikacyjnego w Polsce, ale przede wszystkim jest korzystna dla klientów, którzy dzięki temu będą mieli dostęp do sieci mobilnych zapewniających większy zasięg i szybszą transmisję danych oraz do najnowszych technologii - powiedział prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej Miroslav Rakowski.

Zdaniem prezesa Grupy TP Maciej Wituckiego, na współpracy zyskają wszyscy. - Zyskają i operatorzy, którzy bardziej efektywnie będą mogli planować inwestycje w infrastrukturę, i klienci, bo zyskają większy zasięg usług, i państwo, gdyż infrastruktura do łączności mobilnej nie będzie dublowana jak dotychczas, lecz będzie się efektywnie uzupełniać - zaznaczył.

Operatorzy przewidują, że negocjacje pomiędzy nimi oraz prace nad przygotowaniem stosownych umów powinny zakończyć się do końca pierwszego półrocza br. Efektem tego będzie powołanie spółki joint-venture, w której każdy z operatorów będzie posiadał 50 proc. udziałów. Rozpoczęcie wzajemnego wykorzystywania zasobów sieciowych możliwe będzie w 2012 roku.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane