• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Jest wniosek o upadłość Amber Gold. Złożył go klient firmy

Jest wniosek o upadłość Amber Gold. Złożył go klient firmy
Foto: TVN 24 Foto: Siedziba Amber Gold w Gdańsku

Jeden z klientów Amber Gold składa wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości firmy. Jeśli sąd do wniosku się przychyli, skorzystają na tym klienci parabanku, bo to on będzie czuwał nad likwidacją firmy.

Kancelaria prawna "Bunk-Alliance Maciej Purchała sp.k." we współpracy z kancelarią upadłościową PMR w imieniu jednego z wierzycieli Amber Gold składa w Sądzie Rejonowym w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości Amber Gold. Wniosek zawiera także prośbę, by sąd ustanowił zarządcę przymusowego dla spółki Marcina Plichty.

Jeśli wniosku zostanie rozpatrzony pozytywnie, to nadzór na likwidacją firmy będzie sprawował sąd, a to pozwoli na zabezpieczenie możliwe największego majątku spółki.

Kontrola sądowa

Co to w praktyce oznacza? Przede wszystkim jeśli po złożeniu wniosku w sądzie firma wykona operacje finansowe np. wyprowadzi cześć kapitału, pieniądze te będą musiały wrócić do spółki. A to pozwoli na zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Po drugie to sąd wyznaczy syndyka masy upadłościowej, który będzie przeprowadzał likiwidację firmy. Nadzór sąd pozwoli więc kontrolować procedurę upadłościową spółki czyli np. wyprzedaż majątku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane