• rozwiń

Jest nowy prezes KRUS

Jest nowy prezes KRUS
Foto: henryksmolarz.pl Foto: Henryk Smolarz, nowy prezes KRUS

Henryk Smolarz, do tej pory wiceprezes Agencji Rynku Rolnego został powołany przez premiera Donalda Tuska na stanowisko prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS).

Smolarz zastąpił na stanowisku szefa KRUS Romana Kwaśnickiego. Ten został zdymisjonowany we wrześniu tego roku. Powodem odwołania były zarzuty wobec prezesa o nepotyzm i nadużycia.

- Dymisja nastąpiła ze względu na utratę zaufania premiera i ministra rolnictwa do prezesa Agencji. Jest to związane z przygotowywaną restrukturyzacją Agencji, którą w najbliższym czasie zajmie się międzyresortowy zespół powołany przez premiera - tłumaczył we wrześniu Marek Sawicki z PSL.

DYMISJA KWAŚNICKIEGO - CZYTAJ WIĘCEJ

Wójt z tytułem doktora

39-letni Smolarz był posłem na Sejm RP V kadencji z ramienia PSL. Pełnił też funkcję wójta gminy Niemce oraz zastępcy Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych. Ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Zespół premiera w zastępstwie

Przez ostatnie tygodnie obowiązki prezesa KRUS pełnił zespół ekspercki aprobowany przez premiera. Zespół pracował nad zmianami w prawie o rolniczych ubezpieczeniach społecznych.

UBEZPIECZENIA ROLNICZE - CZYTAJ WIĘCEJ

eq//ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane