• rozwiń

Jest jedna ładowarka do wszystkich komórek

Jest jedna ładowarka do wszystkich komórek
Foto: TVN CNBC/sxc.hu Foto: Jedna ładowarka do wszystkich komórek

Jest już uniwersalna ładowarka, pasująca do komórek niemal wszystkich producentów. Przedstawiciel Komisji Europejskiej otrzymał od stowarzyszenia europejskiego przemysłu technologii cyfrowej prototyp tego urządzenia. Na rynek uniwersalna ładowarka ma trafić jeszcze w tym roku.

Prace nad nową, uniwersalną ładowarką Komisja Europejska pilotowała już od ponad roku. W grudniu 2010 r. 14 producentów komórek biorących udział w projekcie, otrzymało od KE normy techniczne, które miały zostać wypełnione, przy tworzeniu ładowarki i telefonów, do których będzie pasowała.

Producenci mieli czas na przedstawianie KE prototypu ładowarki do 8 lutego i z tego zadania się wywiązali. Wczoraj komisarza ds. przemysłu i przedsiębiorczości Antonio Tajani otrzymał go od Bridget Cosgrave - dyrektor generalnej DIGITALEUROPE – największego stowarzyszenia europejskiego przemysłu technologii cyfrowej.

- Konsumenci będą mogli korzystać z tej samej uniwersalnej ładowarki do różnych telefonów komórkowych i innych urządzeń kompatybilnych z łączem mikro-usb. Dzięki możliwości podłączania ładowarki do wielu różnych urządzeń, w przyszłości na rynku zmniejszy się liczba ładowarek. Wierzymy, że stanie się to z korzyścią dla środowiska - zachwalała prototyp Cosgrave.

Jeszcze w tym roku

Producenci telefonów komórkowych mogą teraz przystąpić do wprowadzania zmian w konstrukcji technicznej oraz testowania ładowarek, tak by zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe działania kompatybilnych z nimi telefonów.

Czternastu biorących udział w projekcie producentów - Apple, Emblaze Mobile, Huawei Technologies, LGE, Motorola Mobility, NEC, Nokia, Qualcomm, Research In Motion (RIM), Samsung, Sony Ericsson, TCT Mobile (ALCATEL mobile phones), Texas Instruments oraz Atmel - uzgodniło, że nowe ładowarki zostaną wprowadzone na rynek europejski jeszcze w 2011 roku.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane