• rozwiń

Jest gazowa umowa z Rosją

Jest gazowa umowa z Rosją
Foto: TVN24 Foto: Jest gazowe porozumienie z Rosją

Polska i Rosja uzgodniły w czwartek w Moskwie treść porozumienia międzyrządowego w sprawie dostaw rosyjskiego gazu do Polski - podało biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki.

Żeby zwiększone dostawy doszły do skutku, kontrakt muszą jeszcze podpisać spółki: Gazprom i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Resort gospodarki od maja tego roku rozmawia z Rosją o aktualizacji międzyrządowego porozumienia w sprawie dostaw gazu do Polski. Chodzi o zwiększenie dostaw do 10,2 mld m sześc. gazu rocznie oraz przedłużenie ich o 15 lat do 2037 roku.

Po poprzednim spotkaniu zespołu, który obradował 26 listopada w Warszawie, do uzgodnienia pozostawały tylko sformułowania prawne i techniczne. Podczas dzisiejszych rozmów zostały one doprecyzowane.

Wśród załatwionych dotychczas spraw wymienia się wielkość dostaw, okres obowiązywania porozumienia i zapis dotyczący okresu obowiązywania umowy tranzytowej, a także zasady funkcjonowania EuRoPol Gazu.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane