• rozwiń
  • WIG20 2299.66 -0.30%
  • WIG30 2635.12 -0.39%
  • WIG 59767.58 -0.35%
  • sWIG80 11871.89 -0.05%
  • mWIG40 4004.38 -0.80%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:15

Dostosuj

Jest chętny na majątek stoczni w Szczecinie

Jest chętny na majątek stoczni w Szczecinie
Foto: TVN24 Foto: Majatek stoczni na sprzedaż

Belgijsko-niemiecka firma Teleskop złożyła ofertę na zakup majątku po upadłej stoczni szczecińskiej. Spółka chce kupić cały majątek po zakładzie, który obecnie jest własnością Towarzystwa Finansowego Silesia.

Spółka złożyła na początku kwietnia ofertę kupna ponad 50 hektarów powierzchni zabudowanej i niezabudowanej byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa. Negocjacje w sprawie transakcji zaplanowano na początek maja.

- W przypadku pomyślnego przebiegu rozmów, plany inwestycyjne Teleskop zakładają utworzenie tysiąca nowych miejsc pracy oraz inwestycję rzędu 20 mln euro do końca 2020 r. - powiedział Paweł Wagner z firmy Teleskop.

Jak wyjaśnił, Teleskop zamierza produkować w Szczecinie duże elementy i podzespoły stalowe. Część majątku, w tym pochylnię Wulkan, Teleskop miałby dzierżawić na potrzeby budowy wielkogabarytowych elementów przyszłego tunelu drogowo-kolejowego, który ma połączyć Niemcy i Danię.

Pochylnie i dźwigi

Towarzystwo Finansowe Silesia jesienią zeszłego roku wylicytowało najważniejsze nieruchomości wchodzące w skład SSN. Wśród kupionego przez TFS majątku są m.in. trzy pochylnie, nabrzeża o długości 510 m wyposażone w urządzenia dźwigowe, a także place składowe, hale przemysłowe wraz z infrastrukturą dźwignicową, obiekty biurowe oraz grunty o łącznej powierzchni 50 hektarów.

TF Silesia z siedzibą w Katowicach specjalizuje się w rewitalizacji gospodarczej i zagospodarowywaniu obszarów poprzemysłowych. Towarzystwo powstało w grudniu 2000 r., jego udziałowcami zostali: Skarb Państwa i Agencja Rozwoju Przemysłu. Obecnie podstawą działalności spółki są specjalistyczne działania naprawcze i doradztwo na rzecz poprawy stanu zakładów w trudnej sytuacji. TFS ma m.in. wspomagać politykę gospodarczą państwa, angażując pieniądze w restrukturyzacje na zasadach komercyjnych.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane