• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Jeśli banki nie zaskoczą, to wyjdziemy na prostą"

- Sytuacja w amerykańskiej gospodarce zacznie się poprawiać pod koniec tego roku, jeśli sektor bankowy, który wydaje się wychodzić na prostą, nie zafunduje jej kolejnego szoku - wynika z wtorkowej wypowiedzi szefa amerykańskiej rezerwy federalnej Bena Bernanke.

- Jeszcze w tym roku recesja w USA ustąpi miejsca powolnemu ożywieniu - powiedział Ben Bernanke podczas przemówienia przed Wspólną Komisją Gospodarczą. Jest jednak jedno zagrożenie. - Nawrót złych warunków na rynkach finansowych byłby znaczącym ciosem dla działalności gospodarczej i mógłby spowodować zahamowanie powoli rozpoczynającego się procesu ożywienia gospodarczego - powiedział szef Fed.

Odbicie od dna

Bernanke zaznaczył, iż kurczenie się gospodarki spowalnia, i że rynek nieruchomości "wykazuje pewne oznaki osiągnięcia dna" po trzech latach osuwania się. Według niego, mimo zauważalnego odwracania się tendencji, bezrobocie jeszcze przez jakiś czas pozostanie wysokie, a inflacja niska.

Szef rezerwy federalnej powstrzymał się od komentowania, czy Fed zamierza odejść od niespotykanej do tej pory polityki utrzymywania stopy procentowej bliskiej zera i wspierania kredytów poprzez programy pożyczek awaryjnych oraz zakupy aktywów. Dodał, iż Fed wkrótce umieści na swojej stronie internetowej bardziej dokładne informacje na temat swoich programów kredytowych.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane