• rozwiń

Jesienią będziemy tracić pracę

Jesienią będziemy tracić pracę
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Wiceminister pracy Czesława Ostrowska: Pod koniec roku bezrobocie 12-13 procent

Bezrobocie na poziomie 12-13 procent pod koniec 2009 roku prognozuje w TVNC CNBC Biznes wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska. Obecnie stopa bezrobocia wynosi 10,8 proc. Mimo to resort nie spodziewa się gwałtownego wzrostu bezrobotnych, bo - jak mówi wiceminister - liczy na racjonalne zachowanie przedsiębiorców.

Wiceszefowa resortu ma także nadzieję, że utrzymanie liczby miejsc pracy pozwoli utrzymać rządowy pakiet antykryzysowy dla przedsiębiorców.

- Część pracodawców jak na razie zachowuje się bardzo racjonalnie, czeka też ustawę o pomocy na czas kryzysu dla przedsiębiorców, nad którą prace w tym tygodniu będzie prowadził senat - stwierdziła Ostrowska.

Według jej słów, jak na razie w urzędach pracy nie widać napływu osób zwalnianych grupowo z powodu problemów zakładów pracy. - Stanowią oni wśród ogółu zarejestrowanych niecałe 5 procent - stwierdziła Czesława Ostrowska.


Bezrobocie według danych GUS w maju wynosiło w Polsce 10,8 procent. Resort pracy szacował na początku miesiąca, że w czerwcu odsetek osób bez pracy spadł do 10,7 procent.

//sk/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane