• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jedz czekoladę i oglądaj kabarety, a firma zarobi miliony

Jak w "smaczny" sposób zwiększyć wydajność pracowników? Poczęstować ich czekoladą. Pomocne może się także okazać nakazanie oglądania programów satyrycznych. Takie wnioski płyną z badań brytyjskich naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Warwick.

Jak sprawdzili, produktywność pracowników jedzących czekoladę i oglądających występy komików rośnie przeciętnie o 10-12 proc.

Słodki sposób na produktywność

Badania przeprowadzono na próbie 700 osób. Podzielono je na dwie grupy. Pierwszą poczęstowano czekoladą i owocami oraz pokazano im występy satyryków. Druga grupa, kontrolna, nie otrzymała żadnej dawki cukrów, nic też nie oglądała. Następnie obu grupom zlecono wykonanie kilku zadań matematycznych. Jak się okazało, szybciej problemy rozwiązywały osoby z pierwszej grupy. Powtórzone badanie przyniosło identyczne wyniki.

Jak poprawić wyniki firmy?

Zdaniem naukowców, wzrost produktywności to efekt wytworzonych endorfin, czyli hormonów szczęścia. A im szczęśliwszy pracownik, tym chętniej podejmuje wyzwania i lepiej sobie z nimi radzi. Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki cukrom zawartym w owocach i czekoladzie, badani mieli po prostu więcej sił.

Słowem, słodki poczęstunek może zwiększyć wyniki finansowe firmy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane