• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jednym telefonem zablokujesz wszystkie karty

Jednym telefonem zablokujesz wszystkie karty
Foto: sxc.hu Foto: Jeden telefon na kilka bankowych kłopotów

- Jeszcze w tym roku zacznie działać jeden numer telefoniczny, pod którym będzie można blokować karty płatnicze wszystkich polskich banków w przypadku ich kradzieży lub zagubienia - zapowiedział dyrektor w Związku Banków Polskich prof. Remigiusz Kaszubski. Obecnie trwa wybór firmy, który zajmie się budową sytemu.

Według danych ZBP rocznie do jednego banku klienci zwracają się o zastrzeżenie kilkudziesięciu tysięcy kart. Pomysł jednego numeru do ich blokowania nie jest nowością. W kwietniu 2010 roku Związek Banków Polskich zerwał rozmowy z Telekomunikacją Polską w tej sprawie z powodu zbyt wygórowanej ceny, której żądał operator.

Szukają tego, kto odbierze telefon

Teraz, jak mówił Kaszubski, jeden numer, pod którym będzie można blokować karty, ma ruszyć "w trzecim lub czwartym kwartale". Projekt ma przychylność Narodowego Banku Polskiego.

- Wiemy już, jak system będzie działał. Mamy uchwałę w tej sprawie Rady Wydawców Kart Bankowych i uchwałę zarządu Związku Banków Polskich - powiedział, ale nie chciał zdradzić szczegółów działania systemu.

Zaznaczył, że w ciągu dwóch tygodni powinien ruszyć przetarg. Wyłoni on firmę, która stworzy system blokowania kart płatniczych.
- Kończymy przygotowania. Będzie to w formie zapytania ofertowego. Niewiele jest firm, które tego typu systemy dostarczają. My spróbujemy do nich dotrzeć - mówił.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane