• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jednoręcy bandyci chcą pójść w "Ruch"

Jednoręcy bandyci chcą pójść w "Ruch"
Foto: sxc.hu Foto: Automaty w "Ruchu"?

Branża hazardowa od dwóch lat stara się, by jej automaty w swoich salonach prasowych ustawiła państwowa spółka "Ruch" - informuje "Rzeczpospolita".

Jak pisze gazeta, dwa lata temu przedstawiciele jednego z potentatów na rynku tzw. jednorękich bandytów zgłosili się do "Ruchu". Ubrani w skóry, obwieszeni złotem biznesmeni nie przebierali w słowach. Zaproponowali, że wstawią swe automaty do punktów obsługiwanych przez "Ruch", w którego kioskach i salonikach zakupy regularnie robi 62 proc. Polaków.

Współpraca byłaby więc dla ludzi z branży hazardowej świetnym interesem. Ale "Ruch" odmówił, bo miał już podpisany list intencyjny z Totalizatorem Sportowym na organizację wideoloterii, umożliwiającej - pod pełną kontrolą fiskusa - wygrywanie wyższych kwot niż w jednorękich bandytach.

Wideoloteria silniejsza niż jednoręcy

Uruchomienie wideoloterii w Skandynawii rozłożyło na łopatki cały rynek automatów o niskich wygranych. Takiego końca przestraszyli się ludzie robiący interesy dzięki jednorękim bandytom.

Efektem ich działań lobbingowych było oddalenie przez Komitet Rady Ministrów projektu ustawy, która miała ułatwić wprowadzenie wideoloterii - pisze "Rzeczpospolita".

bgr/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane