• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jedni zdzierają, inni obdarowują

Jedni zdzierają, inni obdarowują
Foto: TVN24 Foto: Płatne, bezpłatne i płacące

Internetowa bankowość robi prawdziwą furorę. Na tyle, że niektóre banki wręcz płacą klientom za posiadanie konta u siebie. Są też jednak takie, które za "opiekę" nad naszymi pieniędzmi słono sobie liczą - wynika z analizy firmy doradztwa finansowego Expander.

Nie boisz się zarządzać swoimi pieniędzmi przez internet? Wiele banków proponuje takim klientom całkiem dobre warunki. Zlecane drogą elektroniczną przelewy, czy prowadzenie konta często nic nie kosztują. Internetowe konto może więc przynieść dodatkowe zyski.

Dokąd iść...

Analitycy Expandera porównali oferty 24 banków. Wynika z nich, że dla przeciętnego klienta najciekawszą ofertę ma Alior. Klient tego banku płaci tylko 36 zł rocznie za korzystanie z karty. Jednak może zyskać ponad 40 złotych z odsetek. - W rezultacie to bank płaci klientowi za korzystanie z konta 4,6 zł rocznie - podkreśla Expander.

Ciekawą ofertę ma też Deutsche Bank. Jego konto dbNet prowadzone jest bezpłatnie, nie ma też innych opłat za podstawowe operacje. Korzystanie z karty wiąże się z koniecznością spełnienia jednego warunku - należy dokonać jednej płatności w miesiącu, aby korzystanie z niej było bezpłatne. Bank niestety nie nalicza odsetek od środków zgromadzonych na tym koncie.

Expander wyróżnił także ofertę Euro Banku o nazwie "Konto Online". - Co prawda suma opłat ponoszonych przez klienta to 41,40 zł rocznie, ale koszt ten jest niwelowany przez wysokie odsetki, które wynoszą 5,05 proc. w skali roku - czytamy w analizie. Oprocentowanie "Konta Online" to aż 5,05 proc.

... i skąd uciekać

Najgorzej w zestawieniu Expandera wypadły konta Banku Millennium (256,5 zł rocznych kosztów - red.), DnB Nord (229,68 zł) i Allianz Banku (218,19 zł). Roczny koszt korzystania z nich przekracza 200 zł. Przyczyną tak słabego wyniku jest brak w ofercie typowych kont internetowych, które charakteryzują się brakiem lub bardzo niskim poziomem opłat. Za prowadzenie kont w wymienionych bankach trzeba zapłacić od 7 zł do 10 zł miesięcznie. Ponadto oferują stosunkowo niewielką sieć bezprowizyjnych bankomatów. W rezultacie klient dość często jest zmuszony korzystać z bankomatów obcych i płacić prowizje.

ZOBACZ TABELĘ OPŁAT ZA PROWADZENIE KONTA

mkg/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane