• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Jeden z chętnych na Plusa odpadł?

Jeden z chętnych na Plusa odpadł?
Foto: TVN24 Foto: Z listy chętnych na Plusa ubył jeden

Konsorcjum TPG Capital i Blackstone Group zrezygnowało z oferty na kupno Polkomtela - pisze Bloomberg, powołując się na nieoficjalne informacje. Pozostali oferenci za 10 dni mają przystąpić do wstępnego badania ksiąg firmy.

Wiceprezes Polkomtela Krzysztof Kilian poinformował w czwartek dziennikarzy, że wstępne zainteresowanie kupnem akcji Polkomtela wyraziło siedmiu inwestorów, w tym trzech branżowych i czterech finansowych, nie podając jednak ich nazw. Poinformował, że po 21 marca rozpoczną oni "wirtualny" due diligence operatora sieci Plus.

Następnie w drugim etapie, gdy stworzona zostanie kolejna krótka lista potencjalnych inwestorów, odbędą się "realne" badania due diligence Polkomtela. Cały proces sprzedaży Polkomtela ma zakończyć się w pierwszym półroczu.

Wśród chętnych do kupna Polkomtela media wymieniają właściciela telewizji Polsat Zygmunta Solorza-Żaka, szwedzki koncern TeliaSonera, norweski Telenor, a także Kohlberg Kravis Roberts & Co, Apax Partners Worldwide i Providence Equity Partners.

W piatek "Rzeczpospolita" - także powołując się na nieoficjalne ustalenia - napisała, że do tej listy mieliby dołączyć właściciele polskiej sieci komórkowej P4 – Novator i Tollerton. Według innej indformacji, także cytowanej przez "Rz", możliwe, że jeden z funduszy juz znajdujących się na liście kupców w rzeczywistości pracuje dla inwestora strategicznego, który może ujawnić się w ostatnim momencie lub wejść do gry, gdy fundusz zrezygnuje.

Akcjonariuszami Polkomtela są: KGHM, PKN Orlen i Vodafone, które mają po 24,4 proc. akcji, PGE posiadający 21,85 proc. oraz Węglokoks, który ma 4,98 proc.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane