• rozwiń
  • WIG20 2225.54 -0.45%
  • WIG30 2522.71 -0.37%
  • WIG 58654.77 -0.28%
  • sWIG80 11584.29 +0.11%
  • mWIG40 3735.09 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:47

Dostosuj

Temat: Rosja

Japonia wpadnie w objęcia Moskwy? Chce gazociągu i rosyjskiego gazu

Japonia wpadnie w objęcia Moskwy? 
Chce gazociągu i rosyjskiego gazu
Foto: Gazprom Foto: Według Sputnik News Japonia chce współpracować z Gazpromem

Japonia zaoferowała Rosji budowę gazociągu do jej wyspy Hokkaido. Chce też, aby Gazprom odgrywał znaczącą rolę w jej polityce energetycznej - podaje rosyjski serwis Sputnik, który jest propagandową tubą Kremla.

Portal internetowy Sputink News podał dziś, że Tokio złożyło Moskwie propozycję budowy gazociągu do Hokkaido. Według informacji prokremlowskiego serwisu Japonia chce, aby Gazprom nie tylko zbudował gazociąg, ale także odgrywał znaczącą rolę w polityce energetycznej tego kraju.

Jest projekt?

- Mamy ofertę z Japonii. Mówimy o gazociągu do Hokkaido i ewentualnie także do samego Tokio. Japończycy chcą, aby nasz udział w branży dystrybucji gazu i energii elektrycznej w tym kraju był większy - powiedział Aleksiej Miller, prezes zarządu Gazpromu.

Według serwisu już w maju tego roku władze Japonii proponowały Gazpromowi budowę gazociągu z Rosji do Japonii. Realizacja inwestycji miała trwać około pięciu lat i kosztować 52 mld dolarów.

Zależność Rosji

Z informacji Sputnik News wynika również, że twórcy projektu szacują, iż rurociąg będzie mógł transportować 20 mld metrów sześciennych gazu rocznie. To około 20 proc. rocznego zapotrzebowania Japonii na ten surowiec.

Tuba Kremla

Media pod marką Sputnik to portal internetowy, sieć lokalnych rozgłośni radiowych i agencja prasowa (RIA Novosti). Zdaniem władz, od których Sputnik jest zależny, nowe media mają być alternatywnym głosem w światowych mediach i nagłaśniać sprawy, o których zachodnie media milczą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane