• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Japończycy zwalniają w Rawiczu

Japończycy zwalniają w Rawiczu
Foto: sxc.hu Foto: W Rawiczu nie będą już produkować wiązek przewodów do Toyoty

Kryzys w firmie Toyota powoduje, jej dostawca - firma Sumitomo - zamierza zamknąć zakład w Rawiczu, produkujący wiązki kabli do samochodów tej marki. Do końca października pracę straci tam 900 osób - pisze "Puls Biznesu".

Obecnie w fabryce pracuje 1200 osób, trzystu pracowników ma szansę zachować pracę, jesli zechcą dojeżdżać do niedalekiego Leszna.Sumitomo zamierza przenieść produkcję z Polski do Rumunii, gdzie jest taniej. Zakład w Rawiczu chciałoby sprzedać za 60 mln zł - dowiedział się "PB".

W polskich fabrykach w Rawiczu i w Lesznie sytuacja pogorszyła się pod koniec ubiegłego roku. W grudniu związek zawodowy podpisał porozumienie, dotyczące warunków zwolnienia 386 pracowników z Leszna i Rawicza, związanego ze zmniejszeniem zamówień na rynku motoryzacyjnym. Kolejne zwolnienia nastąpiły w styczniu. Związkowcy twierdzą, że pracodawca wtedy zapewniał, iż nie ma zagrożenia likwidacją zakładu w Rawiczu.

Teraz związkowcy napisali list ze skargą do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Burmistrz Rawicza Tadeusz Pawłowski zamierza razem ze związkami zawodowymi wystąpić do dyrekcji Sumitomo w Japonii. Pracownicy chcą zaproponować obniżki pensji, a burmistrz - zwolnienie z podatku - pisze "Puls Biznesu".

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane