• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Janecki odchodzi z "Wprost"

Janecki odchodzi z "Wprost"
Foto: TVN24 Foto: Stanisław Janecki był doświadczonym dziennikarzem śledczym zanim został naczelnym tygodnika "Wprost"

Katarzyna Kozłowska została p.o. redaktor naczelną tygodnika "Wprost" (wydawanego przez AWR "Wprost"). Zastąpiła ona Stanisława Janeckiego, który rozstaje się z wydawnictwem - pisze Press.pl.

Dotychczas Kozłowska była zastępcą redaktora naczelnego i wydawcą tygodnika. Obowiązki naczelnej będzie pełniła do czasu wypracowania przez Platformę Mediową Point Group SA - większościowego udziałowca AWR ”Wprost” - nowej strategii dla tygodnika.

Po jej przyjęciu wydawca powoła naczelnego, który będzie gwarantem realizacji tej strategii. Anna Pawłowska-Pojawa, PR manager PMPG, na pytanie, czy po opracowaniu strategii wydawca powoła inną osobę do kierowania redakcją, odpowiada: - Nie jest przesądzone, że tą osobą nie będzie Katarzyna Kozłowska.

Doświadczony dziennikarz śledczy

Stanisław Janecki kierował redakcją ”Wprost” od lutego 2007 roku – zastąpił Piotra Gabryela. Wcześniej był pierwszym zastępcą redaktora naczelnego. Z tygodnikiem jest związany od wielu lat, początkowo jako dziennikarz śledczy. Jak nieoficjalnie dowiedział się Press.pl, nowy właściciel tygodnika złożył Janeckiemu propozycję objęcia stanowiska w wydawnictwie. Miał on zostać szefem rady programowej pisma – ciała doradczego, które wydawca chce powołać. Janecki jednak odmówił.

Od początku stycznia trwa proces łączenia AWR ”Wprost” z PMPG. W działach administracji i marketingu, których kompetencje w obu spółkach pokrywały się, jest już prowadzona restrukturyzacja. Część pracowników otrzymała wypowiedzenia.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane