• rozwiń

Jan Bujak z BNP Paribas Polska w TVN24 Biznes i Świat: zwiększa się zapotrzebowanie na kredyty

Bujak: Gospodarka będzie się rozwijać Odtwórz: Bujak: Gospodarka będzie się rozwijać
Foto: TVN24 Biznes i Świat Foto: Jan Bujak spodziewa się polepszenia koniunktury gospodarczej | Video: Bujak: Gospodarka będzie się rozwijać

Od początku bieżącego roku wzrosło zapotrzebowanie na kredyty ze strony większych przedsiębiorstw. Nie jest to jeszcze duży boom, ale widzimy zwiększenie popytu i przewidujemy rozwój gospodarczy - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Jan Bujak, pierwszy wiceprezes i dyrektor finansowy banku BNP Paribas Polska.

- Przewidujemy również, że ze strony klientów indywidualnych będzie zwiększony popyt na kredyty konsumpcyjne, liczymy na rozwój w tym segmencie - dodał Bujak.

Atrakcyjne stopy

Jak dodał trzeba jeszcze trochę poczekać na wyższe stopy procentowe. - Spodziewamy się, że zostaną podniesione na początku 2015 roku. Obecna sytuacja jest atrakcyjna dla osób, które chcą zaciągać kredyty, ponieważ przy niższych stopach koszt kredytu jest mniejszy.

Jak zauważył wyniki sektora bankowego są w znacznej mierze uzależnione od koniunktury gospodarczej. - Spodziewamy się, że gospodarka będzie się rozwijać, zatem wyniki banków również powinny się poprawiać - powiedział Bujak.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane